Hledej nápovědu

pro správné vyplnění hracího ticketu. Jak na to? Vypravíte se na místo popsané jako "místo indicie č. " a tam podle popisu najdete např. obrázek, nápis. Pokud Vám nebude na první pohled jasno o jaký český název rostliny se jedná, zapamatujete si co tam bylo (nebo použijete foto z mobilu apod.) a půjdete hledat další indicii. Indicie nezmizí hned druhý den, takže se můžete vrátit, zda jste něco nepřehlédli.

Příklad : Rumex acetoza neboli Šťovík kyselý - na jednom obrázku uvidíte láhev octa, na druhém nápis " STVK " s tím, že se jedná o samohlásky obsažené v názvu rostliny. Dedukcí zkoušíme doplnit souhlásky - satavak, setevek, stevek až nás napadne šťovík. Trkne nás, že to musí být ono, když druhou indicií je kyselý ocet, už to víte na beton.

POZOR DNES POSLEDNÍ MOŽNOST REGISTRACE - ČTĚTE PRAVIDLA

pořadí úkolu místo indicie číslo 1 místo indicie číslo 2 poznámka
1
úterý 
15.4. 2014
Výloha domu č.p.2495 na Pražské ulici, firma zde sídlící prodává lesní a zahradní techniku a má samozřejmě výlohu. Firma prodávající ruční nářadí a další potřebné věci pro dílnu sídlí na Humpolecké v domě , kde ještě kdysi byla hospoda u Agassiho.  
2
středa 16.4.2014
Firma PORTAS má na Humpolecké ulici vzorkovou prodejnu, pokud se tam vydáte pro indicii uděláte dobře. Elektrokolo je čím dál větší hit, jedna z firem, která je prodává je v malé úzké uličce propojující ulici Na Valech a ulici Dolní. lidový název rostliny

3
čtvrtek 17.4.2014

Firma GEONOVA sídli na Kyjovské ulici, do budovy se vchází venkovními dveřmi ze dvora jehož brána je otevřena od 6:30 do 16:30, indicie na vchodových dveřích, to je Váš zájem.  V parku je busta Josefíny Havlíčkové, podstavec nese 2 skupiny nápisů. Vás bude zejímat ten dolní. Čtěte písmena v pořadí 15,17,2,12,3. K 3. můžete přidat znak 14. písmene z horní skupiny a víte to.   
4
pátek 18.4.2014
V Dolní ulici v Havlíčkově Brodě je firma prodávající kola AUTOR, mimo kol má ve výloze i indicii. Nářadí a materiál a vše pro řemeslníky má na Kyjovské ulici v H.Brodě firma QARTOSYSTÉM a mimo to i plakát na výstavu a u něj?

lidový
název
rostliny

5
sobota
19.4.2014
Bude asi málo těch, kdo ještě nezavítal na Pelestrov a nenavštívil hospůdku. Kdo nebyl a chce mobil, určitě se tam teď podívá. Sedí se tam hezky a je potřeba se rozhlédnout. Pelestrov se nachází v katastru obce Veselý Žďár. Tam na návsi je plot a na něm pozvánka na výstavu ZAHRADA. Za plotem je dům s výstavkou fi KKeramik. No a mezi keramikou . . . je . . .  
6
neděle  20.4.2014
Firma Okrasné rostliny Křesťan má sídlo v ulici U Šlapanky, kde také mají prodejnu, tam můžete také nalézl indicii k rostlině tohoto dne. Dlouholetým vystavovatelem na výstavě ZAHRADA byla firma Zahradnictví Brož z Perknova. Indicii můžete nalézt hned před jejich prodejnou na Perknovské ulici.  
7
pondělí 21.4.2014

Tato budova vévodí havlíčkobrodskému regionu a její jméno napoví jméno rostliny.
 
8
úterý   22.4.2014
Firma SINEK se zabývá vším kolem počítačů má sídlo a velkou výlohu na Smetanově náměstí. Stojí za to se podívat k nim. Zahrádkář v Dolní ulici je prodejna firmy  Okrasné rostliny Křesťan. Tam zavítá na jaře každý kdo má zahrádku. A vy co lovíte mobil asi taky, ne?  
9
středa   23.4.2014
Na Žižkově čtvrti to brodské není mnoho firem, je to sídliště. Jedna velká tam přece jenom je. Prodávají tam technické věci. Jmenuje se MATEZA. Její adresa je na Konečné. Cukráren je v H.Brodě hned několik. Tahle bude možná nejmladší. Možná byste ji přehlédli nebýt toho, že ji hledáte a s ní i indicii. Je blízko mostu a Hnátova kamene a jmenuje se Jane.   
10
čtvrtek 24.4.2014
OSTROV, OSTROV, OSTROV zítra vypukne výstava ZAHRADA 2014, těšte se a na hlavních vchodových dveřích se můžete už dnes dostat k indicii poslední rostliny. Zručný opravář elektro všeho druhu Tomáš Cakl má firmu ve Skleněném paláci, alespoň tak se budově na kruhovém objezdu u řeky říká. Na svých dveřích má vylepenou poslední indicii.  

 

 

 

 

rucicky_foot_sht.png