Drobečková navigace

Úvod > STARA STRUKTURA > Soutěže > Soutěže 2009 před výstavou

Soutěže 2009 před výstavou

Pro široké spektrum veřejnosti jsou určeny akce, kterým říkáme možná trochu nepřesně SOUTĚŽE. Jde však v nich vždy o to zajímavým způsobem zúčastněné pobavit, případně přiblížit veřejnosti věci, ke kterým se člověk v každodenním shonu nedostane a samozřejmě upozornit na akci – v tomto případě na výstavu samotnou. Vzhledem k tomu, že se jedná už o šestnáctý ročník výstavy ZAHRADA, soutěže se vytříbily a ustálil se i jejich počet. V následujících řádcích se s nimi můžete blíže seznámit.

Dětská výtvarná soutěž
Tato soutěž pro umělecké školy v letošní podobě bude mít za výsledek vytvoření graffiti - velkoplošeného díla na téma ZAHRADA KDYSI A NYNÍ. Dílo bude umístěno na stěně Pelestrovského seníku a vydrží tam pokud barva sluncem a deštěm nesleze - přijďte se podívat. Návrhy jednotlivých škol budou zde na tomto webu.

Dětská hudební soutěž - tento experiment jsme iniciovali z prostého důvodu – jako podporu a zájem o výchovu mladé hudebně nadané generace. Na výstavě samotné vystupuje řada hudebníků a leckdo si posteskne, že zájem o ten či onen nástroj upadá vlivem módnosti. Bylo by nám milé, kdyby se tato soutěž stala tradicí a byla počátkem většího zájmu o výuku a hlavně o podporu v tomto okruhu činnosti. Teď probíhá příprava pozvánek na další Jarní koncert hudebních škol. Ten bude v dubnu před výstavou, kdy mladým umělcům bude patřit sál Staré radnice. Zde v klání mezi sebou budou reprezentovat svoje školy a učitele. Odměněni budou po vyjádření verdiktu poroty.

Soutěž o mobilní telefony byla poprvé uvedena v roce 2001. Tato soutěž poutala značnou pozornost návštěvníků a stala se zajímavým zpestřením každého dne výstavy. Kdo by z Vás neměl mobil a kdo by z Vás nechtěl nový? V soutěži proto pokračujeme jenomže novým způsobem. Při setkání se „SLEPICEMI Z VÝSTAVY“ můžete vyplnit soutěžní leták a při splnění jednoduchých úkolů se těšit na vyhodnocení. Slepice můžete potkat v Havlíčkově Brodě v týdnu před výstavou. Mobily do soutěže věnuje firma PROFIT mobilní telefony s.r.o.

Soutež zvaná návštěvnická o navigaci do auta.

Už po třetí se bude letos soutěžit a tentokrát o dvě navigace. Kdo z návštěvníků správně vyplní soutěž na rubu vstupenky a podaří se mu správně "tipnout" záludné otázky může ji po vyhodnocení získat. Soutěž bude ukončena v neděli 26.4. v 12:00 hod. Vyhodnocení a předání v 12:40 hod.

Při návštěvě samotné výstavy získává již od roku 1995 každý 500. návštěvník některou z drobných cen věnovaných vystavovateli. Soutěž to sice není, ale dárek jistě potěší.