Drobečková navigace

Úvod > STARA STRUKTURA > Soutěže > Soutěže 2013 > Rybičky > 8.duben

8.duben

Mapa Havlíčkova Brodu Mapa okolí Havlíčkova Brodu
   
1 2 3 4

Kdysi bývalo oploceno. Dnes je areál Psychiatrické  léčebny takřka všem přístupný. V místě samém je pomalovaná  hala Hipocentra, vedle něj venkovní hydrant a kousek od něj je keř.

Podle kterého Haška jsou sady pojmenovány možná ani není známo. V každém případě rybky si hledají hnízdo na nejslabším stromě. Někoho překvapí, že Povodí Vltavy má svoje sídlo. Je to velká budova v moderním stylu u řeky Sázavy. Na konci zužujícího se plotu je ideální místo pro rybolov. Pruty z borového dřeva na ryby? No možná a ještě je odtud dobře vidět jez. Podchodů v Havlíčkově Brodě je několik. Tenhle je na Humpolecké ulici, respektive jde se z ní k němu. Podejde se jím železniční trať. Jenže než se vejde do podchodu je po obou stranách plot, no a vlevo.
5 6 7 8
Jednu vilu pana Šupicha už jsme hledali. Druhá je také opravená a  má v něm sídlo obvodní policie. Rybička se chytla na protější plot. Kde asi? no někde co má ceduli firma Zapa. Snad se nenajde v Brodě nikdo, kdo by nebyl na rybě u pana Nikla. Je tam voda, ryby taky. Můžete se divit, že tam jsou rybičky? Ta naše se chytla zase na plot. Schovala se ne rozhraní plotu dřevěného a kovového. Pelestrov je  místo nejedné rodinné rekreace. Dá se procházet po cestách, relaxovat. Byli jste už taky u studánky? Ne? Tak okuste legendární vodu. Rybička plavala po proudu a chytla se zase na strom, trochu vlevo. Průmyslová se jmenuje část města a je propojena s "jihlavskou" širokým obchvatem. Kdysi tam byla silnička s šikanou a poblíž má ateliér kovář Exnar. Ten spravuje, renovuje kočáry a bryčky. V louce je příhradový sloup vys. napětí, no a na něm. nízko nad zemí ...