Drobečková navigace

Úvod > STARA STRUKTURA > Soutěže > Soutěže 2013 > Rybičky > 24. duben

24. duben

Mapa Havlíčkova Brodu Mapa okolí Havlíčkova Brodu
 2  5  6
 Právě teď je celé okolí pokryto sutí z bývalé zpevnéné plochy kotelny, všude kolem jsou betonové "balvany"  z demolice zpevněných ploch. Nad tím vším je mimo opáskované, nepřístupné plochy opravená kaplička a nedaleko ní víko od kanálu. Každému je hned jasné, kde je kanál je voda a kde je voda může být i rybička. V Havlíčkově Brodě už není mnoho firem zabývajících se prodejem zahradní techniky. Jednou z nich je firma PC PROFI Culek se sídlem v Husově ulici. Dojdete k ní podchodem od Zdravotní školy. Areál firmy sousedí s parkem nemocnice a kolem jejího plotu vede parkem cestička. Z plotu ve vyčnívá trubka a  asi z ní vytéká i občas voda . Malíře z Vysočiny a blízkého rodáka Jana Zrzavého jsme už v našem putování za rybičkami měli, ale u jeho rodného domu jsme ještě nebyli. Narodil se v Okrouhlické škole, která ovšem ležela v katastrálním území Vadín. Před školou je nyní několik názorných panelů z jeho života a 3. zastavení na jeho stezce. Okouzlí Vás určite nová exkluzivní kovaná vrata, k těm se podívejte určitě. Kdo neviděl fialové kolo pro třímetrového obra, kdo neviděl čtyřmetrové čtyřlístky zřejmě ještě nebyl u kovárna pana Štellera na Chlístově. Tam je to všechno k vidění. Jeho dílem je i obrovský trychtýř uprostřed labyrintu u kavárny u Notáře v havlíčkově Brodě. Rybička je ovšem u jeho sídla na Horní Chlístově. Stačí se rozhlédnou po čtyřlístcích, couvnout do lesa naproti a narazit do břízy hlavou a rozsvítí se.
 3  4  7  8
 Není zvykem rybiček se ukrývat uvnitř budov. Většinou je tam pro ně nehostinné prostředí. Tahle rybička udělala vyjímku a to jen z toho důvodu, že to místo má něco společného s kulturními akcemi. Sídlí v těch prostorách Informační centrum. Rybka je ale před dvěřmi, jsou tam dva výklenky a jeden má blíže k vodě, tak proto je tam Humpolecká ulice je trochu stranou většího pohybu lidí, auty je ovšem frekventována dost. Má tu sídlo  řada firem, mezi nimi také firma PORTAS Karla Kocmana provádějící renovace dveří, schodů, kychyní. Firma PORTAS je výstavě ZAHRADA věrná a vyjma prvních ročníků se zúčastňuje výstavy pravidelně. Rybka mrška dovnitř nešla, chytka se spáry vpravo vstupních dveří. Továrna na zpracování brambor to kdysi byla obrovská. Amylon se jí říkalo. Dnes už výroba škrobu a dalších produktů z brambor nemá tolik odběratelů . Tak z následujícího Naturamylu vznikla Natura a pořád se tu něco vyrábí z brambor. Samozřejmě že výroba z brambor se neobejde bez vody - Sázava teče vedle. Je přes ní most přístupný mimo areál a pod mostem ...

Vyrazit ven z města se rybičce zachtělo a vzala to směrem  ... no třeba na Přibyslav . Jenže daleko se jí zase nechtělo a tak zabočila do Herlif a jela a jela. Málem dojela až do Mírovky. Po cestě ale uviděla malou kapličku. Vzala to k ní ze zvědavosti. Ovšem do cesty se jí postavily stromy. A tím pouť naší rybičky skončila.