3. duben

Mapa Havlíčkova Brodu a blízkého okolí Mapa okolí Havlíčkova Brodu
mapa Havlíčkova Brodu Okolí Havlíčkova Brodu
1 2 3 4
Celkem nově renovovaná ulička pojmenovaná po rohatém domácím zvířeti. Tam je třeba se podívat, pokochat dlažbou z kočičích hlav a novými ploty. No a na ploty jak je známo ryby berou nejvíce. V parku je mnoho krásných míst, ale jen z altánu je hezký rozhled. Jak tam člověk stojí a kouká do parku, skoro by mohl přes zábradlí nahodit udici, zaseknout  a táhnout ...  Výstavba "Na louži" je už také letitá. Socialismus ji poznamenal i sochou sedící rodiny (muž se štětkou na holení prý) a kousek od té sochy je deska s graffiti s obou stran. Na jedné straně je hlava a kouká a kouká. Ale kam, že?

Lipnický poutník se jmenuje socha Jiřího Špicla. Je umístěna v jedné pěší zóně. Rybku asi nebudete dlouho hledat když si prohlédnete sochu ze všech stran.

5 6 7 8
Špitálský dvůr se jmenovalo to hrdé místo a mělo park se sochou a jezírkem. Pak přišli lidé co měli za to, že bude lépe. když se o park budeme starat MY  VŠICHNI. Ze sochy zbyl jen podstavec z jezírka mělký dolík, ale rybka ta asi tam vodu cítí pořád.

Skaut Vláďa Noha
zemřel náhle při přípravě svatojiřských závodů v roce 1950. Má v místě hezký pomník. Úlovek v podobě rybičky můžete získat kousek od něj. Asi 3 m ve směru položené lilie. Pomník je ve svahu nedaleko potoka a nedaleko nepoužívaného náhonu.

Starý židovský hřbitov. Nenechte se poplést nesmysly na mapách Googlu. Ke starému židovskému musíte pěšky. Možná, že budete tam leckdo poprvé. S úctou je třeba se pohybovat po tom pohřebišti. Prostor hřbitova má 4 rohy a je celý zarostlý stromy. No a na jednom rohu a jednom stromě se dočkáte úlovku.

Hrob Bohuslava Reynka je na jednom hřbitově nedaleko Havlíčkova Brodu. Byl (je) básníkem z rodiny postižené nejdříve fašisty později komunisty. Pomník na hrobu je blízko obvodové zdi a na té se loví rybičky.
rucicky_foot_sht.png