Drobečková navigace

Úvod > STARA STRUKTURA > Soutěže > Soutěže 2013 > Rybičky > 17. duben

17. duben

Mapa Havlíčkova Brodu Mapa okolí Havlíčkova Brodu
1 2 3 4

Zájezdní hostinec  u Dobrovských, tak je popsáno toto místo ve wikimedii. Dnes slouží jako hostinec  dům  níže, ovšem honosnost toho domu je cítit i dnes. V současné době je zde centrum zubařů. Rybička ta se u zubařů nezdrží, zalíbilo se jí na pantech cstuoní dverá

Máloco se tak snadno přehlédne jako fontanka nebo jezírko. Tohle je přímo v opěrné zdi ulice Štáflovy. Snad se rybička chtěla přesvědčit , že tam voda opravdu kdysi byla a již není.

V parku v Havlíčkově Brodě je hodně soch a pamětních desek. Pamětní deska dětem zabitým v parku bombou na konci 2, světové války je jedním z nich, Poblíž je torzo betonové bomby, demonstrující tu událost. Rybička se schovala za desku. Koudelova kašna - to je pojem. Prý zlotřilý pekař se nechal unést snadností výdělku a dělal menší housky, než bylo obyvatelstvo zvyklé: Po zjištění toho stavu, byla sjednána náprava máčením hříšníka v Sázavě. Ten kajícně nechal postavit kašnu. Rybička v ní hledá vodu.
5 6 7 8
Řeku v Havlíčkově Brodě lze překonat několikrát po různých mostech. Tenhle je poslední  směrem na západ, je to vlastně lávka pro pěší spojující Humpoleckou ulici s Ledečskou. Lovit lze rybičky především po směru toku řeky. Vila Stiassny je na kraji  Jiskrovy ulice. Na první pohled zase tolik neupoutá. Musí se člověk na ní podívat z dálky . Rybička se chytila u plotu, Vlevo kousek od branky na pozemek. Stará Jihlavská, probíhala a vlastně stále probíhá kolem historicky zajímavé budovy Úřadu práce. Dále silnice pokračuje už  jen asi sto metrů a končí zaslepena u přejezdu přes železnici. Na kousku původní silnice jsou dosud původní žulové patníky. U posledního z nich je smrk. Já mám traktor, značky Zetor - to je bývalý propagandistický popěvek, který Vás napadne před branou slavné značky. Jezdit do té fabriky autobusem a chtít vyhrát mobil, podíval bych se za zastávku.